AP: informatie over huiseigenaren kan uitlekken bij nieuwe regels

01 mei , 9:47 Landelijk
anp010525080 1
ANP

DEN HAAG (ANP) - Persoonlijke gegevens van huiseigenaren kunnen in verkeerde handen vallen bij nieuwe regels die het kabinet wil invoeren. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). De privacytoezichthouder wil dat de aanpassing van de wet niet doorgaat zolang de problemen niet zijn opgelost.

Bij het Kadaster zijn de gegevens van alle huiseigenaren te vinden, waaronder namen, geboortedata en hoeveel ze hebben betaald bij aankoop. Het kabinet wil sommige bedrijven toegang geven tot die gegevens. "Daarmee kunnen ze bijvoorbeeld software voor notarissen maken, die hiermee efficiënter aktes kunnen opstellen", noemt de AP als voorbeeld.

De waakhond waarschuwt dat ook onbetrouwbare partijen toegang kunnen krijgen tot de gegevens. Die informatie kunnen ze doorverkopen, "bijvoorbeeld aan bedrijven die mensen reclame sturen". Volgens de AP zet de overheid "als het ware de kraan open zonder nog te kunnen controleren waar de gegevens naartoe stromen".