AMSTERDAM (ANP) - Het Comité 4 en 5 mei kijkt terug op "een geslaagde herdenking" op de Dam in Amsterdam. "De twee minuten stilte zijn zonder grote verstoringen verlopen, wat heel fijn is", zei een woordvoerder. Zij meldt dat volgens de politie 16.000 mensen bijeen waren op de Dam.
Ze zag vooral "een hele, hele volle Dam en dat was na afgelopen jaar heel bijzonder om weer te zien." Vorig jaar waren er om veiligheidsoverwegingen 10.000 mensen welkom en kwamen er 4000.
Na de twee minuten stilte waren er protesten vanuit het publiek richting premier Dick Schoof en Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma. De woordvoerder vindt het "heel fijn" dat de demonstranten wel de twee minuten stilte in acht hebben genomen. "En dus op hun manier hebben laten merken dat ze het niet eens zijn met bepaalde kabinetskeuzes, maar dat ze dat wel hebben gedaan binnen de waardigheid van de herdenking. En dat ze daarmee niet de herdenking van anderen hebben verstoord, voor zover ik dat heb kunnen zien."