EMMEN (ANP) - In Drenthe zijn bijna alle paasvuren afgelast vanwege het risico op natuurbranden door de aanhoudende droogte. Alleen in de gemeente Emmen gaan vier van de dertien paasvuren door.
Eerder lieten de Drentse gemeenten Aa en Hunze, Tynaarlo, Borger-Odoorn, Westerveld, Midden-Drenthe, Noordenveld en Coevorden al weten de paasvuren te annuleren en vrijdag kwamen daar De Wolden en Hoogeveen bij. Volgens RTV Drenthe hadden Assen en Meppel sowieso geen paasvuren op de planning staan, op hun websites staat er ook niets over.
De gemeente Emmen liet eerder weten dat op basis van strenge richtlijnen vier paasvuren door kunnen gaan. Zo geldt voor de paasvuren onder meer een minimale afstand van 500 meter tot natuurgebieden of bosjes en 1000 meter tot brandgevaarlijke gebouwen, zoals huizen met een rieten dak.