CAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas ziet in de reeks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van Hamas steunbetuigingen voor de politiek van de Israëlische premier Netanyahu. Die wil volgens Hamas van de wapenstilstandsakkoorden af en isoleert de Gazastrook opnieuw om hongersnood te veroorzaken.
Trump heeft herhaaldelijk Hamas opgeroepen "onmiddellijk" de gijzelaars allemaal vrij te laten want anders zwaait er wat. Hij deed dat woensdag weer.
"Ik stuur Israël alles wat het nodig heeft om de klus te klaren, geen enkel Hamaslid is veilig als jullie niet doen wat ik zeg", aldus Trump. Hij zei dat de bevolking van Gaza een mooie toekomst tegemoet gaat, maar dan wel zonder Israëlische gijzelaars. Worden die niet vrijgelaten dan wacht de dood, dreigde Trump.