Kritiek op Palestijnse stop uitkeringen families van gedoden

11 feb , 15:26 Buitenland
anp110225163 1
ANP

RAMALLAH (ANP/RTR) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft veel kritiek gekregen op zijn besluit om de uitkeringen aan families van gedode of gevangen strijders te hervormen. Critici denken dat deze stap alleen maar bedoeld is om de Amerikaanse president Donald Trump tevreden te stellen.

Abbas (89) kondigde maandag aan dat de Palestijnse Autoriteit, het bestuur van de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever, stopt met directe betalingen aan families van Palestijnen die door Israël zijn gedood of gevangen. Die regeling werd door Israël gezien als een beloning voor "terrorisme" en het doden van Israëliërs. Volgens veel Palestijnen zijn de uitkeringen van levensbelang voor veel Palestijnse families.

De uitkeringen, die leken op een soort salaris, worden vervangen door een regeling waarbij per geval bekeken moet worden wat iemand nodig heeft. Tussen de 35.000 en 40.000 families worden volgens een Palestijnse functionaris getroffen door het besluit van Abbas.