Palestijnen melden ruim 60 doden door aanvallen Israël in Gaza

09 jun , 23:31 Buitenland
anp090625133 1
ANP

GAZA-STAD (ANP) - Israëlische aanvallen en bombardementen hebben sinds zonsopgang meer dan zestig Palestijnen gedood en tientallen anderen verwond in de Gazastrook. Dat melden de lokale autoriteiten.

Israëlische vliegtuigen bombardeerden onder meer tenten die onderdak boden aan ontheemde gezinnen in Gaza-Stad, met veel doden en gewonden tot gevolg. Ook ten oosten van de stad vielen door luchtaanvallen meerdere doden, onder wie drie ambulancemedewerkers die probeerden gewonden in veiligheid te brengen.

Het Palestijnse persbureau Wafa meldt op basis van medische bronnen dat ziekenhuizen moeite hebben om zelfs maar basiszorg te bieden door het ernstige tekort aan medische benodigdheden en brandstof.