Washington Post-columnist ontslagen om onlineposts na dood Kirk

15 sep , 20:51 Buitenland
anp150925173 1
ANP

WASHINGTON (ANP) - Washington Post-columnist Karen Attiah is ontslagen vanwege socialmediaberichten die ze schreef na de moord op Charlie Kirk, zo schrijft ze maandag zelf op platform Substack. Haar werkgever noemde berichten over politiek geweld die ze op Bluesky plaatste na de dood van Kirk "onacceptabel". Ze zou de veiligheid van haar collega's in gevaar brengen.

"Ze haasten zich om mij te ontslaan, zelfs zonder gesprek", schrijft Attiah. "Dit was niet alleen een overhaaste beslissing, maar ook een schending van de normen van journalistieke eerlijkheid en nauwkeurigheid die de Post zegt hoog te houden."

In haar posts veroordeelt Attiah politiek geweld, maar ze memoreerde ook een uitspraak van Kirk dat zware vrouwen te weinig "hersenrekenkracht" hebben.

Bij Amerikaanse media zijn de afgelopen dagen meerdere mensen ontslagen na opmerkingen over Kirk. Nieuwszender MSNBC ontsloeg politiek analist Matthew Dowd omdat hij zei dat Kirk zich schuldig maakte aan haatzaaien.