AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag opnieuw weinig beweging zien. Beleggers wachten vooral op de uitkomsten van de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China in Londen. Vertegenwoordigers van de twee grootste economieën ter wereld begonnen maandag al aan hun overleg over een oplossing voor de heffingen op elkaars goederen.
De Amerikaanse president Donald Trump zei dat de gesprekken met China goed verlopen en dat hij "alleen maar goede berichten" heeft gekregen. Trump zou de onderhandelaars naar verluidt de ruimte hebben gegeven om Amerikaanse exportbeperkingen op halfgeleiders naar China te versoepelen. In ruil daarvoor wil Washington dat China de exportbeperkingen op zeldzame aardmetalen afzwakt.
De AEX noteerde kort na opening van de markt een fractie lager op 931,76 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 898,27 punten. De beurzen in Parijs en Londen wonnen tot 0,4 procent. Frankfurt daalde 0,2 procent.