STRAATSBURG (ANP) - Partijen in het Europees Parlement blijven verdeeld over de elektrische auto, zo is woensdag duidelijk geworden in het debat over het plan van de Europese Commissie over de toekomst van de Europese auto-industrie. De Commissie kondigde vorige week aan dat autofabrikanten langer de tijd krijgen om hun emissiedoelstelling te halen, maar ze blijft erbij dat vanaf 2035 alleen uitstootvrije auto's mogen worden geproduceerd.
Het linkse en centrumlinkse deel van het parlement ziet het uitstel als bewijs dat de Commissie gegijzeld is in haar ambities door paniek in de auto-industrie. Zij vrezen dat autofabrikanten nu minder vaart zullen maken met de ontwikkeling van elektrische auto's. "De toekomst van de auto-industrie is elektrisch, de vraag is vooral of deze auto's Europees zullen zijn", zei de Nederlandse Mohammed Chahim (GroenLinks-PvdA) voor het debat.
Ook de Groenen en de Linkse Fractie zijn bezorgd dat het doel van 2035 ook terzijde geschoven zal worden als er genoeg druk is vanuit de auto-industrie.
Te afhankelijk
Partijen aan de rechterkant maken zich juist druk om het verdwijnen van de verbrandingsmotor. Ze zijn bang dat de Europese auto-industrie te afhankelijk wordt van China en de Verenigde Staten, waar de elektrische auto-industrie al verder ontwikkeld is. "Geen geld naar Musk", herhaalde een Europarlementariër van de centrumrechtse Europese Volkspartij in het debat.
De fractie GroenLinks-PvdA zit in het Europees Parlement in twee politieke groepen. De PvdA maakt deel uit van de sociaaldemocraten en GroenLinks van de Groenen.