DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in de auto- en motorenbranche hebben in de eerste drie maanden van het jaar een lagere omzet behaald dan een jaar eerder. Vooral de verkoop van nieuwe auto's leverde minder op, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
In de gehele sector daalde de omzet op jaarbasis met 4,2 procent. Importeurs van nieuwe personenauto's hadden te maken met de sterkste daling, van bijna 12 procent.
In het laatste kwartaal van vorig jaar steeg de verkoop van nieuwe auto's juist nog sterk. Het CBS wijst erop dat dit de laatste maanden waren waarin volledig elektrische auto's nog vrijgesteld waren van de BPM, oftewel de Belasting Personenauto's en Motorrijwielen. Waarschijnlijk wilden autokopers op de valreep nog profiteren van dit belastingvoordeel voor stekkerauto's.
Bij bijna alle deelbranches in de Nederlandse autosector daalde de omzet. Alleen bij gespecialiseerde reparatiebedrijven steeg de omzet, namelijk met 4,5 procent.