Na stakingen alsnog cao-akkoord bij DHL Express

01 apr , 7:44Zakelijk
anp010426050 1
ANP
UTRECHT (ANP) - Nieuw overleg met de vakbonden heeft alsnog een cao-akkoord opgeleverd bij DHL Express. Vorige maand werd er nog meerdere keren gestaakt bij het DHL-onderdeel dat zich met name richt op spoedzendingen van documenten en de levering van pakketten aan bedrijven. Vorige week besloten FNV en CNV al om de acties op te schorten om opnieuw met het bedrijf in gesprek te gaan, nadat de directie nieuwe toezeggingen had gedaan.
"We zijn eruit", zegt CNV-onderhandelaar Edwin Meijer. "Dit is een opsteker voor de DHL-werknemers die hiervoor actie hebben gevoerd. Het is niet voor niks geweest."
De ongeveer 2000 werknemers bij DHL Express krijgen er volgens Meijer per 1 januari dit jaar 4 procent loon bij. Per 1 januari volgend jaar volgt nog een loonsverhoging van 3,5 procent. Dat is meer loonsverhoging dan het bedrijf voorafgaand aan de stakingen had geboden. Ook zijn in de cao afspraken gemaakt over de overwerktoeslag voor parttimers.
loading

Loading