UTRECHT (ANP) - Medewerkers van de filialen van IKEA in Haarlem en Amsterdam leggen vrijdag voor 24 uur het werk neer. Volgens FNV worden de acties voor een nieuwe cao daarmee uitgebreid: in plaats van een staking bij één vestiging wordt nu gestaakt op twee locaties van het woonwarenhuis.
De vakbond eist een loonsverhoging van 7 procent. FNV-bestuurder Danielle Wiek vindt dat personeel zo wordt gecompenseerd voor de inflatie en dat hun koopkracht er iets op vooruitgaat. Volgens de vakbond bedroeg het laatste bod van IKEA 2,4 procent.
IKEA meldde eerder dat de salarissen de laatste jaren al flink zijn gestegen, waardoor deze bij het van oorsprong Zweedse bedrijf relatief hoog zijn voor de winkelsector. Bovendien bieden kostenstijgingen en een daling van de omzet volgens het bedrijf weinig ruimte voor een forse loonsverhoging.