DEN HAAG (ANP) - Schiphol mag doorgaan met het verhogen van tarieven voor luchtvaartmaatschappijen die de luchthaven gebruiken. Tien maatschappijen en drie belangenorganisaties hadden klachten ingediend over de gemiddelde stijging van 33 procent in de komende drie jaar. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) oordeelt echter dat fors hogere havengelden niet onredelijk zijn.
De tarieven die Schiphol mag rekenen zijn aan regels onderworpen, waarbij de luchthaven maar beperkt winst mag maken met de havengelden. De ACM concludeert dat de hogere havengelden het gevolg zijn van hogere kosten voor personeel, rentes en lagere passagiersaantallen. Daarnaast compenseert Schiphol de verliezen uit de coronaperiode met de hogere tarieven. Volgens de ACM zorgt vooral dat laatste ervoor dat Schiphol duurder wordt vergeleken met andere luchthavens van hetzelfde kaliber.
De ACM staat Schiphol ook toe om lawaaierige vliegtuigen hogere havengelden op te leggen en stille vliegtuigen juist lagere.