SAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend aan zijn taxiritten en maaltijdbezorgingen. Ook de omzet ging omhoog, waardoor het verlies van een jaar eerder werd omgezet in winst.
De opbrengsten uit onder meer taxiritjes en bezorgde maaltijden kwamen in de eerste drie maanden van het jaar uit op 42,8 miljard dollar, omgerekend 37,6 miljard euro. Dat is een stijging van 14 procent vergeleken met dezelfde maanden vorig jaar. De omzet steeg met 14 procent naar 11,5 miljard dollar. De nettowinst bedroeg bijna 1,8 miljard dollar, tegen een nettoverlies van 654 miljoen dollar een jaar eerder.
De resultaten vielen echter lager uit dan analisten volgens persbureau Bloomberg hadden verwacht. Uber verwacht in het huidige kwartaal 16 tot 20 procent meer te verdienen, ondanks ongunstige wisselkoerseffecten.