Verzekeraars krijgen minder klachten, wel meer over schade

24 aug , 11:12Zakelijk
anp240826092 1
ANP
AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars hebben vorig jaar opnieuw minder klachten ontvangen. Dat blijkt uit cijfers die de Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft gekregen van 170 aanbieders. Wel klaagden consumenten vaker over schadeverzekeringen.
In 2025 kregen verzekeraars ongeveer 121.000 klachten binnen, een daling van 3,2 procent vergeleken met het jaar daarvoor. De AFM meldt dat het aantal al sinds 2022 afneemt.
Over schadeverzekeringen kwamen 53.700 klachten binnen, 5,1 procent meer dan vorig jaar. Er werd ook meer geklaagd over rechtsbijstandverzekeringen. Het aantal klachten over deze verzekering steeg met bijna een kwart. De AFM zegt met marktpartijen in gesprek te gaan om erachter te komen waardoor dit komt.
54.900 klachten
Daarnaast gingen 54.900 klachten over zorgverzekeringen. Daarmee was dit de deelmarkt waarover de meeste meldingen werden gedaan, maar de AFM benadrukt dat het ook de grootste is. Vergeleken met een jaar eerder daalde het aantal klachten over zorgverzekeringen met 6,8 procent. Verder is het aantal klachten over levensverzekeringen met 16,6 procent afgenomen naar 12.600.
Verzekeraars handelen klachten volgens de toezichthouder sneller af. Dit duurde het afgelopen jaar gemiddeld 15,5 dagen, een jaar eerder deden ze hier nog 19,4 dagen over.
De waakhond laat weten dat de informatie "van groot belang is voor ons toezicht". De bevindingen worden onder meer gebruikt bij het bepalen van de prioriteiten voor het toezicht en het signaleren van aandachtspunten. "Opvallende trends, signalen of afwijkende uitkomsten kunnen aanleiding zijn om hierover in gesprek te gaan met individuele verzekeraars en brancheorganisaties", aldus de AFM.
loading

Loading