Autoconcern Volkswagen heeft in het eerste kwartaal ondanks minder autoleveringen de omzet opgevoerd. Ook de operationele winst voor eenmalige posten ging omhoog. Met die eenmalige posten meegerekend was er echter een daling. VW houdt vast aan de eerder uitgesproken verwachtingen.
Ondanks mindere verkopen en hogere kosten wist Volkswagen de omzet met 3,1 procent op te voeren tot 60 miljard euro. De operationele winst viel met 3,9 miljard euro lager uit dan de 4,2 miljard euro van vorig jaar. Zonder eenmalige posten steeg die winst tot 4,8 miljard euro. VW moest onder meer een voorziening treffen van 1 miljard euro voor juridische risico's vanwege het sjoemeldieselschandaal.
Financieel directeur Frank Witter sprak van ,,een goede start'' van het jaar waarin ,,bemoedigende'' omzet- en winstcijfers werden neergezet. Volgens Witter blijven er wereldwijde economische risico's die de automaker dwars kunnen zitten.