De sf-film Project Hail Mary met Ryan Gosling heeft het eerste weekend in de VS 80,5 miljoen dollar opgebracht. Daarmee is het de beste opening voor een film in 2026, melden Amerikaanse media.
Het is ook de beste opening voor een film van studio Amazon MGM ooit. Dit record stond op naam van Creed III, die in 2023 in het eerste weekend 58 miljoen dollar opbracht.
Project Hail Mary gaat over een natuurkundeleraar (Gosling) die op een geheime missie de ruimte in wordt gestuurd om erachter te komen waarom de zon uitdooft. Hij blijkt er niet alleen voor te staan en sluit vriendschap met een alien, die met dezelfde missie zijn planeet heeft verlaten.
De film kreeg vrijwel alleen maar lovende recensies. Bovendien is de mond-tot-mondreclame over de film bovengemiddeld, stelt vakblad Variety.
Project Hail Mary draait vanaf deze week ook in de Nederlandse bioscopen. Het record voor de beste opening van 2026 stond tot nu toe op naam van Scream 7, die eind februari in het eerste weekend in de VS 63 miljoen dollar opbracht.