Actrice Raquel Lee beschuldigt Disney van nalatigheid na misbruik

22 aug , 12:48Entertainment
anp220826067 1
De Amerikaanse actrice Raquel Lee heeft een rechtszaak aangespannen tegen Disney. De inmiddels 39-jarige actrice zegt dat ze in 2001, tijdens de opnames van de film The Poof Point, op 14-jarige leeftijd meerdere keren is verkracht en seksueel misbruikt door een medewerker van de filmstudio. Dat meldt The Hollywood Reporter.
Lee beschuldigt Disney van nalatigheid. Volgens haar gebeurde het wangedrag van de niet bij naam genoemde medewerker "in het volle zicht van de cast en crew en hoorbaar voor de geluidstechnici die de microfoons van de cast bedienden". Desondanks zou Disney niet hebben ingegrepen.
Volgens Lee ging het om een "mannelijke medewerker van middelbare leeftijd die betrokken was bij de opnames van de film". Ze zegt dat hij haar tijdens de opnames in een hotel in Salt Lake City meerdere keren in zijn hotelkamer seksueel misbruikte. Later zou hij haar ook tijdens een vlucht naar Los Angeles hebben misbruikt. Op de set zou de man haar hebben omhelsd en "regelmatig seksueel getinte en intimiderende opmerkingen" in haar oor hebben gefluisterd. Lee stelt daarnaast dat ze "het grootste deel van elke dag" gescheiden was van haar begeleider op de set, die toezicht op haar had moeten houden.
Trauma
Volgens Lee veranderde haar gedrag tijdens de productie door het trauma. Ze zegt dat Disney-medewerkers haar ervan beschuldigden de opnames te hebben laten "ontsporen" en zeiden dat ze "de controle kwijt zou zijn" omdat ze seksuele handelingen had verricht met een crewlid. Lee zou daarna haar rol in een aankomende productie zijn kwijtgeraakt.
Lee is onder meer bekend van haar rollen in The Amanda Show, The Proud Family en Snowfall. In 2024 werkte ze mee aan de documentaire Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV, waarin ze vertelde over haar ervaringen als zwarte actrice bij The Amanda Show.
loading

Loading