Akwasi onderzoekt in een nieuwe documentaire de nalatenschap van Malcolm X. De documentaire Malcolm X: By Any Means Necessary is op 21 oktober te zien op NPO 2, zo kondigde de NTR vrijdag aan.
Voor de opnames reisde Akwasi af naar de Verenigde Staten om in gesprek te gaan met familie, aanhangers en tegenstanders van de vrijheidsstrijder. "Ik wilde begrijpen hoe Malcolm X zijn strijd zou voeren als hij nu leefde", laat Akwasi weten. "Zijn ideeën zijn nog steeds relevant, maar hoe we ermee omgaan is veranderd." In de documentaire onderzoekt Akwasi of "de ideeën van Malcolm X over rechtvaardigheid, identiteit en gelijkwaardigheid vandaag de dag nog steeds relevant zijn".
Malcolm X was een burgerrechtenactivist en een van de leiders van de Nation of Islam, een religieuze beweging die zich richtte op de ideeën van zwart nationalisme. Hij werd in 1965 vermoord tijdens een van zijn toespraken in New York.