AVROTROS mengt zich niet in Israël-kwestie songfestival

11 apr , 17:41 Entertainment
anp110425216 1

AVROTROS gaat zich net als vorig jaar niet mengen in de vraag of Israël wel of niet zou mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Hoewel de omroep het "verschrikkelijk" vindt wat er gebeurt in Gaza, is het muziekevenement niet het podium om "internationale politieke kwesties of conflicten" te becommentariëren.

"Als mens vinden we het verschrikkelijk wat er plaatsvindt in het Midden-Oosten en hopen we elke dag dat er een einde komt aan de verschrikkingen en het lijden", laat een woordvoerder van AVROTROS weten. "Als publieke omroep zien we het als onze taak om onafhankelijk en neutraal verslag te doen van internationale conflicten zoals nu in het Midden-Oosten. Wij zijn geen partij, maar tonen en duiden de gebeurtenissen in diverse radio- en tv-programma's."

Volgens de omroep is het songfestival "een muzikaal podium met als doel om Europa via muziek proberen te verenigen. Internationale conflicten kunnen alleen opgelost worden door regeringsleiders en instanties als de VN, de EU en via diplomatie."

Contact

Vorig jaar gaf AVROTROS een soortgelijke reactie nadat er uit verschillende landen oproepen waren gekomen om Israël te boycotten vanwege de Gaza-oorlog. Ook nu klinken die berichten. De Spaanse publieke omroep RTVE liet eerder vrijdag weten erover in gesprek te willen met songfestivalorganisator European Broadcasting Union (EBU). De Europese omroepenkoepel reageerde door te zeggen dat ze de twijfels over Israël begrijpen maar dat het land gewoon mee kan doen.

"Alle leden van de EBU komen in aanmerking om deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival en we staan voortdurend in contact met de deelnemers van dit jaar, waaronder RTVE, over alle aspecten van het evenement", aldus de EBU.