Na tien jaar wordt de theatervoorstelling Harry Potter and the Cursed Child in Londen komend najaar ingekort tot één stuk. Sinds de première in juli 2016 werd de Britse voorstelling altijd opgevoerd in twee delen. De laatste voorstelling in deze vorm is op zondag 20 september, meldt Variety.
De nieuwe versie gaat op dinsdag 6 oktober in première in het Palace Theatre. De voorstelling duurt dan 2 uur en 55 minuten, exclusief pauze. In een verklaring laten producenten Sonia Friedman en Colin Callender weten dat ze de productie zo toegankelijker willen maken voor theaterbezoekers. "De vernieuwde productie duurt nu minder dan drie uur, maar behoudt zijn omvang, illusies, theatrale magie en emotionele diepgang, terwijl meer bezoekers het verhaal in één bezoek kunnen beleven."
De twee delen van de Britse voorstelling, die zich negentien jaar na de gebeurtenissen uit het laatste Harry Potter-boek afspeelt, zijn in Londen op dezelfde dag te bezoeken. Deel één duurt 2 uur en 45 minuten en deel twee duurt 2 uur en 35 minuten. Op Broadway in New York draait sinds 2021 al een ingekorte versie. In Nederland gaat deze voorstelling op zaterdag 14 maart in première in het AFAS Circustheater in Scheveningen.