CvO en NPO waarderen steun van nieuwe kabinet

30 jan , 17:30 Entertainment
anp300126229 1

Het College van Omroepen (CvO) en de NPO reageren positief op de mediaplannen van het nieuwe kabinet van D66, VVD en CDA. In een gezamenlijke reactie namens alle omroepen stellen ze dat het coalitieakkoord laat zien "dat het de publieke omroep belangrijk vindt: met een breed aanbod, onafhankelijke journalistiek en betrouwbare informatie. Die steun waarderen we."

"Het is goed dat de geplande bezuinigingen daarom met 50 miljoen euro worden verminderd om ook de journalistieke vrijheid en persveiligheid tegemoet te komen", stellen de omroepen. Tegelijkertijd blijft er volgens het CvO en de NPO een "structurele opgave" van 106,7 miljoen euro. "Dat betekent dat we blijven werken aan vernieuwing en aan een eenvoudiger ingericht, pluriform bestel, met minder overlap, een duidelijke rolverdeling tussen NPO en omroepen en met minder bestuurders."

Volgens de omroepen is het doel "dat middelen zo veel mogelijk terechtkomen bij de programma's en het aanbod voor het publiek, nu en in de toekomst." Daarbij wordt ingezet op verdere digitalisering en het beter bereiken van nieuwe generaties en doelgroepen met diverse achtergronden.

De coalitie maakte vrijdag bekend vanaf 2027 jaarlijks 50 miljoen euro extra uit te trekken voor media. Het geld moet een eerder aangekondigde bezuiniging van 150 miljoen euro op de publieke omroep deels verzachten. Verder wordt er geïnvesteerd in onafhankelijke journalistiek en persveiligheid.