Dr. Dre maakt gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) bij het produceren van muziek. Dat vertelt de producent en rapper in een gesprek met The New York Times. Hij zegt de technologie niet als een bedreiging te zien, maar juist als een "hulpmiddel" dat hij wil omarmen.
"Ik denk dat alleen mensen die moeite hebben met creëren het als een bedreiging zien", laat hij weten. Volgens de 61-jarige artiest zijn sommige mensen "bang om nieuwe dingen te leren". "Ik heb een paar dagen geleden met een paar mensen gepraat", zei Dre. "Ze waren tegen AI en ik dacht: 'Oké, jullie klinken als iemand die tegen de drumcomputer zou zijn geweest toen die uitkwam.' Of tegen synthesizers."
Ook zegt Dr. Dre dat hij AI inmiddels inzet tijdens zijn werk. "Als een hulpmiddel om te zien wat het zou doen met wat ik net heb gedaan", legt hij uit.
Het gebruik van AI binnen de creatieve sector heeft de laatste tijd tot discussie geleid. Verschillende muziekstreamingdiensten, waaronder Apple Music en Spotify, maakten onlangs bekend gebruikers van een waarschuwing te voorzien met een labelsysteem. Hiermee kunnen luisteraars zien wanneer ze een nummer afspelen dat is gemaakt met de hulp van AI.