De EO-kinderserie Saïd & Anna heeft een Amerikaanse prijs gewonnen. De serie is bekroond met een Kidscreen Award in de categorie liveactionserie. De prijzen worden jaarlijks uitgereikt door Kidscreen, een magazine en onlineplatform over entertainment voor jongeren.
De prijzen werden dinsdag uitgereikt in San Diego op de Kidscreen Summit. Hier komen jaarlijks meer dan 1800 zakelijke vertegenwoordigers uit de entertainmentwereld en makers samen. De winnaars van de Kidscreen Awards worden geselecteerd in twee rondes. De shortlist met nominaties wordt bepaald door een panel van professionals uit het vak. Daarna mag een geselecteerd aantal jonge lezers van Kidscreen de winnaars bepalen.
De organisatie reikt al zestien jaar deze prijzen uit. De serie gaat over beste vrienden Saïd en Anna, die regelmatig te vinden zijn in de repairshop van Saïds ouders. Daar worden kapotte spullen van de mensen uit de buurt met goed gereedschap gerepareerd. Ondertussen weten de kinderen hun eigen 'probleempjes' ook op geheel eigen, creatieve wijze te fiksen. De EO laat weten dat er inmiddels wordt gedraaid voor een tweede seizoen.