Zes bekende socialmediapersoonlijkheden en influencers gaan in het nieuwe EO-programma Not that social in gesprek met hun onlinehaters. De zesdelige serie is vanaf vrijdag 14 november wekelijks te zien op het YouTube-kanaal van de EO en op de website van NPO 3.
Zanger Ziggy Krassenberg, youtuber Chaci Versacci, programmamaker Ouassima Tajmout, model Rikkie Kollé, zanger Sem van Dijk en influencer Jørney Hendrikx doen mee aan het programma. Zij zijn bekend van sociale media en krijgen daar regelmatig negatieve reacties te zien. Presentator Joram Kaat spreekt de deelnemers eerst afzonderlijk over wat er is gezegd en wat dat met hen deed, voordat de haters de deelnemers in het echt ontmoeten.
"We zien dagelijks hoe hard het onlineklimaat is geworden. In Not that social willen we die wereld even stilzetten", zegt Kaat in een verklaring. "Door mensen echt met elkaar te laten praten, zonder scherm en zonder anonimiteit. Vaak zie je dan iets moois gebeuren: begrip, schaamte, soms zelfs verzoening. Dat raakt me elke keer weer."