Manik Sarkar is dit jaar de winnaar van de Hebban Debuutprijs met het boek Ossenkop. Dat werd bekendgemaakt in het tv-programma Goedemorgen Nederland. Sarkar krijgt onder meer een award en een cheque van 1500 euro.
De jury vindt dat Ossenkop "met stijlvaste en trefzekere pen" diepe indruk maakt. "De subtiele humor en mooie, zorgvuldige beschrijvingen zorgen ervoor dat zijn vertelstem op iedere pagina duidelijk herkenbaar aanwezig is. Het boek voelt volledig af, alsof er lang aan geschrapt en geschaafd is tot precies datgene overblijft wat de auteur wil vertellen; en geen woord meer."
De andere genomineerden waren de boeken Lentekind van Harmen van Liemt, Oroppa van Safae el Khannoussi, Rouwdouwers van Falun Ellie Koos en Veronderstellingen van Jorik Leemans. De shortlist was geselecteerd door honderd lezers.
De Hebban Debuutprijs is een aanmoedigingsprijs voor debutanten. Dit jaar werd de prijs voor de tiende keer uitgereikt. Eerdere winnaars waren onder anderen Lize Spit, Roxane van Iperen en Antoinette Beumer. Vorig jaar won Maud Vanhauwaert.