Operahuis in Venetië ontslaat rechtse dirigente na protest orkest

27 apr , 18:16Entertainment
anp270426122 1
Het beroemde operahuis La Fenice in Venetië heeft na protesten van het orkest dirigente en muzikaal directeur Beatrice Venezi ontslagen. De 36-jarige Venezi heeft nauwe banden met de rechtse Italiaanse regering en is goed bevriend met premier Meloni.
Honderden musici en medewerkers van La Fenice protesteerden zeven maanden tegen de benoeming van Venezi, vanwege haar banden met de regering-Meloni. Ook de vaste bezoekers van het operahuis en de vakbond van musici steunden de medewerkers in hun protesten. Het huis meldde "alle toekomstige samenwerking" met de dirigente af te gelasten. Volgens het bestuur waren de aanhoudende protesten, onder meer in de Italiaanse media, schadelijk voor het aanzien van het operahuis.
Venezi werd in het najaar aangesteld, zonder overleg met de orkestleden. De aanstelling past in de wens van de Italiaanse regering om de macht van de "linkse culturele elite" in Italië te doorbreken. Daarom worden bij sommige grote culturele instellingen mensen aangesteld die dezelfde politieke kleur als de regering hebben.
De artistiek directeur liet zich de afgelopen maanden ook een paar keer zeer neerbuigend en negatief uit over het orkest. Zij stelde onder meer dat de orkestleden hun plekken alleen maar kregen door vriendjespolitiek. In rechtse media werden de protesten van het orkest weggezet als "seksisme". De orkestleden zeiden vooral dat Venezi niet de ervaring had om het prestigieuze gezelschap te leiden en dat zij auditie had moeten doen, zoals alle dirigenten dat doen.
La Fenice bestaat al sinds 1792.
loading

Loading