Rick van Velthuysen, Bas Westerweel en Mirjam Verhoef kunnen zich hun tijd bij het radioprogramma Arbeidsvitaminen nog goed herinneren. Hoewel alle drie bijna veertig jaar geleden achter de microfoon van het muziekprogramma zaten, zijn de herinneringen nog levendig. Dat bleek tijdens de jubileumuitzending ter gelegenheid van 80 jaar Arbeidsvitaminen in studio De Vioolkist in Hilversum.
Westerweel, die het programma eind jaren 80 enkele jaren aan elkaar praatte, weet nog goed dat hij in die tijd voor AVRO-televisie ging presenteren en dat de presentatie van het radioprogramma Arbeidsvitaminen daar min of meer bij hoorde. "Lekker achter elkaar platen draaien en tussendoor veel luchtgitaar spelen, dat was het echt", vertelde hij lachend aan presentator Hans Schiffers.
Van Velthuysen presenteerde het toenmalige AVRO-programma tussen 1986 en 1987 en weet nog dat het "tamelijk statig" was. Hoewel het programma toen al op de helft was, vindt hij dat Gerard Ekdom het programma begin deze eeuw op 3FM uiteindelijk heeft gemaakt tot wat het nu is. "Met liefde voor muziek", zegt hij.
Lady in Red
Mirjam Verhoef presenteerde het programma "maar een jaartje", vertelde ze in de jubileumshow. "Ik was pas 20 jaar en had alleen ervaring met digitale radio en opeens had ik drie miljoen luisteraars. Die druk voelde ik wel", zei ze. "Het was ook anders dan ik gewend was. Ik was alternatiever, draaide veel Simple Minds, en opeens zat ik aan de arbeidsvitaminen!", lacht ze. Minst favoriet was The Lady in Red van Chris de Burgh, vertelde Verhoef. "Dat heb ik zo vaak gedraaid. Verschrikkelijk!"
De speciale Arbeidsvitaminen was te horen op de dag dat het programma in 1946 voor het eerst te horen was. Volgende week gaat de viering verder. NPO Radio 5 staat dan de hele week in het teken van het programma.