Bioscoopketen Pathé organiseert op zondag 29 maart in vijf bioscopen speciale vertoningen van de film I Swear voor mensen met Gilles de la Tourette. De vertoningen worden georganiseerd in samenwerking met de Stichting Gilles de la Tourette, die zich hard maakt voor meer bekendheid over de aandoening. De op waarheid geïnspireerde film I Swear gaat over een man met Tourette, een aandoening waardoor mensen last kunnen hebben van ongecontroleerde tics.
Pathé zegt met het initiatief de drempel voor bioscoopbezoek voor mensen met Tourette te verlagen. "Door bewust ruimte te maken voor mensen met Tourette en hun naasten, voor wie een bioscoopbezoek niet altijd vanzelfsprekend is, willen zij laten zien dat iedereen zich welkom en begrepen kan voelen", zegt directeur Jacques Hoendervangers. De spanning van het kijken naar een film in de bioscoop kan bij een groep van de mensen met Tourette de tics verergeren.
De vertoningen van I Swear maken deel uit van een campagne die de Stichting Gilles de la Tourette organiseert rond de release van de bekroonde film. Naar schatting een op de honderd Nederlanders heeft Tourette. Zo'n tien procent daarvan heeft een vocale tic, de manifestatie van de aandoening die bij het grote publiek de meeste bekendheid heeft.
De film I Swear gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. De film won meerdere prijzen bij de uitreiking van de BAFTA's, de Britse variant van de Oscars. Davidson veroorzaakte opschudding toen hij tijdens de ceremonie het n-woord riep, door zijn vocale tic.