Paul Haenen geniet meer van toneel dan vroeger

17 jan , 10:31 Entertainment
anp170126070 1

Paul Haenen denkt steeds vaker aan het feit dat "het einde" van zijn leven nadert. Hij staat daardoor wel met veel meer plezier op het toneel, zegt de 79-jarige acteur en cabaretier in Volkskrant Magazine.

"Ik geniet veel meer dan vroeger", vertelt Haenen. "Ik geniet als ik op het toneel sta, en van de nazit na afloop. Vroeger wilde ik dan snel naar huis. Nu beleef ik het allemaal intenser. Ik denk tegenwoordig vaak: wat een leuk publiek. Of: wat een aardige vrouw."

Met zijn man Dammie praat Haenen ook vaker over "later, over hoe het zal zijn om alleen over te blijven". "Uit eerbied voor hem zou ik wel door moeten leven", zegt Haenen daarover. "Al zou het me erg zwaar vallen. Ik denk dat ik weer veel naar Sinatra zou luisteren. Voor die echte eenzaamheid van vroeger ben ik niet zo bang. Ik heb nu vrienden. Die had ik vroeger niet. En ik zou mezelf proberen voor te houden hoeveel geluk ik heb gehad in mijn leven. Dat ik een grote liefde heb gehad en fantastisch werk heb mogen doen."