Politie vindt geen beelden van boekenaanval Blok, onderzoek klaar

28 nov , 13:47 Entertainment
anp281125120 1

De politie heeft geen beelden kunnen achterhalen van de aanval met een boek op presentator Mischa Blok, afgelopen zondagavond. Dat laat Blok weten aan het ANP. De journalist en podcastmaker werd in Utrecht belaagd door twee jongens op een fatbike. Een van hen gooide tot twee keer toe een dik boek naar Blok. Zij liep hierbij twee gekneusde ribben op.

"De politie belde: ze kunnen er niets mee, ze hebben geen beelden", meldt Blok. Zij maakte zondagavond melding van de boekbekogeling in de Cremerstraat. De politie probeerde camerabeelden te vinden en zocht naar mogelijke getuigen. Na berichtgeving in media ontving de politie Midden-Nederland "meerdere meldingen" van boekbekogelingen in Utrecht. Ook de politie Amsterdam kreeg een melding van een soortgelijk incident begin november.

"Als ik kijk naar de reacties op social media, dan zitten daar zoveel slechte ervaringen bij in de categorie: jongens op fatbikes die iets gooien", zegt Blok. Zij spreekt de hoop uit dat kentekens op fatbikes snel verplicht worden.