Poolse Justyna Steczkowska na dertig jaar weer naar songfestival

14 feb , 22:03 Entertainment
anp140225190 1

Justyna Steczkowska keert dertig jaar na haar deelname aan het Eurovisie Songfestival van 1995 terug in de grootste liedjescompetitie van Europa. De zangeres won vrijdagavond de nationale finale van Polen met het lied Gaja.

Met haar komst naar het songfestival heeft Steczkowska al voor het evenement een record te pakken. Niet eerder zat er zo'n groot gat tussen twee deelnames. Het record stond met 24 jaar op naam van zangeres Anna Vissi die in 1982 namens Cyprus uitkwam en in 2006 voor Griekenland.

De inmiddels 52-jarige Steczkowska kreeg vrijdag een ruime meerderheid van de stemmen van het Poolse publiek. Iets meer dan 39 procent koos haar liedje.

Het is voor Steczkowska te hopen dat ze in mei in Basel beter scoort dan tijdens haar deelname in 1995. In het Ierse Dublin werd ze destijds achttiende.