Presentator Barbara Karel laat baarmoeder verwijderen

24 sep , 11:21 Entertainment
anp240925081 1

Barbara Karel heeft haar baarmoeder laten verwijderen. Dat meldt de 49-jarige presentator en stemactrice op LinkedIn. "Hatsekidee, mooie dag om je baarmoeder te laten verwijderen", schrijft Karel. "Zeker een zware en heftige operatie maar na jaren intens fysiek (en daardoor ook mentaal) gekloot to the max, keek ik oprecht uit naar deze dag."

Er ging een lang traject aan dit besluit vooraf, meldt ze. Karel had geen behoefte om dit hele proces te delen met de buitenwereld. "Mijn hoofd en mijn lijf hadden al lang door dat er iets niet in orde was", schrijft ze. "Toch raakte ik verstrikt in onnodig geneuzel (niemand zijn schuld overigens, het gebeurde gewoon, samenloop van omstandigheden). Na jaren zoeken (en allerlei soorten medicatie en daardoor twijfelen aan mezelf) kwam vlak voor deze zomer de aap uit de mouw bij de gynaecoloog: adenomyose." Dit is een aandoening waarbij weefsel dat lijkt op baarmoederslijmvlies buiten de baarmoeder groeit.

Dat probleem is door de operatie verholpen, zegt ze: "En nu is het dan klaar. Opgelost! Baarmoeder en de hele zooi zijn er uit. Behalve mijn eierstokken. Heb ik pittige wondpijn en een ontzettend beurse buik? Zeker!" Maar de stemactrice heeft geen heftige baarmoeder-, blaas-, darm- en rugpijn meer. "Dat is gewoon weg. For God's sake, eindelijk! Voel ik me opgelucht? Enorm! Ben ik zielig? Nee. Verre van. Ik ben blij."

Vervolgens deelt de oud-MTV- en 3FM-presentator het advies aan haar volgers om altijd goed naar je lijf te luisteren. "Je lijf heeft misschien niet de oplossing, maar jouw lijf weet wel wat ie nodig heeft. Ik riep namelijk al jaren: het klopt niet, die baarmoeder moet er uit! So happy I am, eindelijk dat kakding er uit. En nu ga ik lekker in alle rust herstellen." Zij sluit haar bericht af met de hashtag #eindgoedalgoed.