Pro-Palestijnse leuzen kort voor songfestivaloptreden Israël

12 mei , 22:21Entertainment
anp120526202 1
Een groepje songfestivalfans heeft het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival aangegrepen om te protesteren tegen deelname van het land. Vlak voordat zanger Noam Bettan zijn eerste noten zong, waren kort leuzen te horen.
"Nee, nee tegen genocide", werd eerst herhaaldelijk geroepen, gevolgd door "free Palestine". Die uitroepen waren ook vaag in de uitzending te horen nadat Bettan met zijn optreden was begonnen. Commentator Jeroen Kijk in de Vegte zei in de uitzending dat er ook een aantal Palestijnse vlaggen in de zaal te zien waren.
Het was de eerste keer dat een optreden van Bettan voor publiek werd verstoord. Tijdens de eerdere twee shows waren er geen wanklanken te horen.
Tijdens de afgelopen twee jaar waren er meermaals incidenten rondom de Israëlische inzending. In Malmö en Basel werden zangeressen Eden Golan en Yuval Raphael veelvuldig uitgefloten en uitgejoeld.
loading

Loading