De Britse acteur Ralph Fiennes was niet de eerste keuze om de hoofdrol te spelen in de film Conclave. Volgens de schrijver van het boek Conclave, Robert Harris, waren de makers van de film eerst in gesprek met Robert De Niro en daarna met Javier Bardem, meldt The Daily Mail.
In het boek van Harris, waar de film op is gebaseerd, is het hoofdpersonage de Italiaanse kardinaal Jacopo Baldassare Lomeli. Fiennes en regisseur Edward Berger besloten echter de nationaliteit van het personage te veranderen. "Ze kwamen tijdens de lunch naar me toe en vertelden me dat ze de nationaliteit van kardinaal Lomeli wilden veranderen, want Ralph wilde een Engelsman spelen. Ik keek naar de overkant van de tafel en ik dacht, 'Wil ik echt Ralph Fiennes kwijtraken?'. En natuurlijk maakt het uiteindelijk helemaal niet uit."
Daarnaast vertelde de auteur dat filmmakers al interesse hadden in zijn verhaal voordat zijn boek af was. Het boek kwam uit in 2016, maar de release van de film werd uitgesteld. "Ze hielden het een jaar lang vast om te voorkomen dat het werd overstemd door andere films. Dat was een geniale zet, want het kreeg uiteindelijk veel aandacht." De film kwam eind 2024 uit, toen paus Franciscus in het ziekenhuis lag. Na de dood van Franciscus keerde de film terug in de bioscopen.
Conclave won vier BAFTA's en een Oscar. Fiennes werd bij de Oscars genomineerd voor Beste acteur.