Silent Witness-bedenker Nigel McCrery (71) overleden

10 feb , 12:43 Entertainment
anp100225123 1

Nigel McCrery, de bedenker van de misdaadseries Silent Witness en New Tricks, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het management van de scenarist bevestigd aan Britse media. Bij McCrery werd in oktober vorig jaar een terminale ziekte vastgesteld.

"Het is met een zwaar hart dat we het nieuws delen van het overlijden van scenarioschrijver, auteur en producent Nigel McCrery", aldus het management in een verklaring. "Als het creatieve brein achter hits als de geliefde langlopende BBC-dramaserie Silent Witness en New Tricks, heeft Nigel jarenlang het publiek geboeid en geïnspireerd met zijn werk. Zijn talrijke bijdragen zullen altijd herinnerd worden. Nigel had een ongelooflijke carrière en zal enorm gemist worden."

Silent Witness is een Britse misdaadserie die sinds 21 februari 1996 te zien is. De show telt inmiddels 28 seizoenen. Ook in Nederland is de serie te zien, bij KRO-NCRV. New Tricks, ook bedacht door McCrery, was van 2003 tot 2015 te zien.