Taylor Swift als jongste zanger in Songwriters Hall of Fame

21 jan , 15:09 Entertainment
anp210126148 1

Taylor Swift, Alanis Morissette en Gene Simmons zijn opgenomen in de Songwriters Hall of Fame. Dat heeft de organisatie die de lijst bijhoudt en de rechten van Engelstalige tekstdichters behartigt, woensdag bekendgemaakt.

Vooral Swift is een opvallende nieuwe naam. Zij is met 36 jaar de jongste vrouw die ooit is opgenomen in de lijst. Ook Kenny Loggins (bekend van Footloose) en Christopher "Tricky" Stewart (Single Ladies) zijn aan de eregalerij toegevoegd.

Een songwriter komt in aanmerking voor een plek in de Hall of Fame als zijn of haar eerste uitgebrachte nummer bij de introductie twintig jaar of ouder is. Er worden zowel schrijvers toegevoegd die zelf zingen als schrijvers die voor andere uitvoerenden teksten maken. De vermelding van artiesten op de lijst bevestigt hun status als fenomeen in de popmuziek.