Stemhulpen vaker geraadpleegd dan twee jaar geleden

09 okt , 12:23 Politiek
anp091025157 1

DEN HAAG (ANP) - De websites voor stemadvies, zoals StemWijzer en Kieskompas, zijn ruim een week na de lancering vaker bezocht dan bij de vorige Tweede Kamerverkiezingen in 2023, drie weken voor de verkiezingen.

Kieskompas is al ruim een miljoen keer geraadpleegd. Dat is ruim een verdubbeling ten opzichte van twee jaar geleden, toen op hetzelfde tijdstip de teller op 450.000 bezoekers stond, meldt een woordvoerder. Ook de StemWijzer is vaker geraadpleegd. Tot nu toe hebben 2,4 miljoen mensen deze ingevuld, meldt de ontwikkelaar, het instituut ProDemos. Dat is een lichte stijging ten opzichte van twee jaar geleden.

Deelnemers vullen in de kieshulpen hun mening in over dertig stellingen. Die gaan onder meer over de verdeling van asielzoekers, belastingen voor grote bedrijven, de situatie in Gaza en Israël, kernenergie en militaire steun aan Oekraïne. Na het beantwoorden van de stellingen krijgt de deelnemer te zien met welke partijen hun antwoorden overeenkomen.