Bulgarije laat voorlopig geen toeschouwers meer toe bij sportwedstrijden. Ook nachtclubs en discotheken hebben hun deuren weer moeten sluiten.
De maatregelen maken deel uit van een pakket dat verspreiding van het coronavirus verder moet tegengaan. Bulgarije is tot dusver licht getroffen door de pandemie, met 259 doden. Maar donderdag telde Bulgarije een recordaantal van 240 nieuwe besmettingen.
Bij voetbalwedstrijden in Bulgarije waren direct weer bezoekers welkom toen de competities op 5 juni werden hervat. Stadions mochten 30 procent van hun capaciteit benutten. Fans moesten wel afstand houden van elkaar, maar daar kwam in de praktijk soms niets van terecht.
Tijdens de bekerfinale tussen CSKA Sofia en Lokomotiv Plovdiv van 1 juli braken fans massaal met de vereiste afstandsregels. Een paar dagen na de eindstrijd bleken vijf spelers en twee officials van Plovdiv besmet met het coronavirus.