Bobsleeër Ivo de Bruin heeft de eerste dag in de viermansbob op de Olympische Spelen in China afgesloten in de achterhoede. De piloot staat na twee runs met remmers Jelen Franjic, Janko Francjic en Dennis Veenker op de 25e plaats.
De Bruin ging in het Yanqing National Sliding Centre in de eerste run met 59,85 als 26e neer beneden, dat was 1,76 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner, die het snelst van iedereen was. In de tweede run kwam het viertal tot de 24e tijd van 1.00,07 en was daarmee 1,36 seconde langzamer dan de toptijd van de Duitser Francesco Friedrich.
In het klassement staat De Bruin 2,92 seconden achter op de leider in de wedstrijd. Dat is Friedrich. Die heeft met een totaaltijd van 1.57,00 0,03 seconde voorsprong op zijn landgenoot Lochner en 0,38 op de Canadees Justin Kripps.
Om zondag te mogen starten in de vierde run, moet De Bruin na de derde afdaling bij de beste twintig bobsleeërs zitten. De Braziliaan Edson Luques Bindilatti staat momenteel 20e. De Nederlanders zitten daar 0,83 seconde achter.
Het is voor De Bruin en zijn team de eerste keer dat ze deelnemen aan de Olympische Spelen. De piloot kwalificeerde zich aanvankelijk niet volgens de normen van NOC*NSF, maar werd toch door de bobsleebond voorgedragen voor de viermansbob. In de tweemansbob eindigde hij eerder deze week met remmer Jelen Franjic als 23e.
In de viermansbob doen 28 teams mee.