Simon Yates had vooraf het gevoel dat rozetruidrager Egan Bernal hem in de slotklim van de negentiende etappe van de Ronde van Italië wel zou laten gaan. "Toen ik versnelde, wist ik meteen dat ik het goed had aangevoeld. De renners van Ineos reageerden niet, maar bleven gewoon hun eigen tempo rijden", zei de Britse ritwinnaar na afloop bij Eurosport. Hij boekte de vierde etappezege in zijn carrière in de Giro.
"Ik ben vol gas doorgereden en heb mijn best gedaan. Ik ben vooral blij dat ik het heb kunnen afmaken, want mijn ploeg heeft hard gewerkt voor mij", zei de kopman van Team BikeExchange, die met 28 seconden voorsprong op Bernal boven kwam op de Alpe di Mera. Te weinig om de Colombiaanse kopman van Ineos echt onder druk te zetten in het algemeen klassement. "Voor Bernal volstond het om te controleren en niet op mij te jagen. We krijgen zaterdag denk ik een lastigere etappe met hogere bergen. We zullen zien wat we kunnen doen."
Yates staat met nog twee etappes te gaan in de Giro derde op 2.49 van Bernal. De Italiaan Damiano Caruso is de nummer 2 op 2.29.