Serena Williams wint eerste partij met gemak

15 jan 2019, 4:12 Sport
serena williams wint eerste partij met gemak
ANP

Serena Williams heeft zonder moeite de volgende ronde bereikt van de Australian Open. De Amerikaanse tennisster, die op haar 24e grandslamtitel jaagt, versloeg in twee sets Tatjana Maria uit Duitsland: 6-0 6-2.

De 37-jarige Williams had in de Rod Laver Arena aan een kleine 50 minuten genoeg om de tweede ronde te bereiken. Daarin treft Williams de Canadese Eugenie Bouchard, die in de eerste ronde de Chinese Peng Shuai versloeg (6-2 6-1).

Williams is zevenvoudig winnares van de Australian Open. Ze won het grand slam in Melbourne voor het laatst in 2017. Ze was toen al acht weken zwanger. Het moederschap verhinderde deelname in 2018, maar dit jaar is ze weer paraat. Ze bekende na afloop van de partij dat de combinatie van tennis en zorg voor haar dochtertje haar zwaar valt. ,,Ik wil zoveel mogelijk tijd doorbrengen met haar, dus ik voel me nu behoorlijk schuldig hier in Australië. Thuis in Florida ga ik na de training onmiddellijk naar huis om de rest van de dag met mijn dochter door te brengen.''

Haar vorige grand slam was de US Open. Daar verloor ze de finale van de Japanse Naomi Osaka. Wat beklijfde was de woede-uitval van Williams naar umpire Carlos Ramos, die haar drie waarschuwingen gaf. Williams, de voormalige nummer één van de wereld die als zestiende is geplaatst in Melbourne, heeft dat veelbesproken incident achter zich gelaten. ,,Ik heb daar geen commentaar meer op.''