Tennisser Brouwer naar hoofdtoernooi van Wimbledon

29 jun 2023, 14:26 Sport
tennisser brouwer naar hoofdtoernooi van wimbledon
ANP

Tennisser Gijs Brouwer heeft zich voor het eerst in zijn loopbaan geplaatst voor het hoofdtoernooi van Wimbledon. De 27-jarige Brouwer won in de derde en laatste ronde van de kwalificaties met 6-4 6-2 6-4 van de Fin Otto Virtanen, die als 22e geplaatst is in de voorronden.

Vorig jaar debuteerde Brouwer bij de US Open in het hoofdschema bij een grandslamtoernooi. Brouwer kende voor zijn optreden in het kwalificatietoernooi niet zo'n goede periode met negen nederlagen op rij. Maar op het gras van Roehampton, nabij Wimbledon, was hij goed op dreef. In de eerste set tegen Virtanen ging het lang gelijk op, maar Brouwer slaagde erin een beslissende break te forceren. Brouwer won daarna de tweede set overtuigend met 6-2. In de beslissende set kwam Virtanen na een vroege break van Brouwer terug tot 4-4, maar de Nederlander maakte het met 6-4 af.

Met Brouwer heeft Nederland drie tennissers in het hoofdtoernooi. Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn rechtstreeks toegelaten. Bij de vrouwen heeft Nederland geen deelneemsters. Bibiane Schoofs, Lesley Pattinama-Kerkhove, Arianne Hartono en Arantxa Rus kwamen niet door de kwalificaties.

De loting voor Wimbledon is vrijdag.