Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

26 feb , 20:05Sport
anp260226200 1
ANP
DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
Griekspoor stuit in de halve finale op de Rus Andrej Roeblev. Mensik steekt dit jaar in uitstekende vorm. De Tsjech boekte al dertien overwinningen en schakelde vorige week Jannik Sinner uit in Doha.
De 29-jarige Griekspoor nam een voorsprong van 4-2 in de eerste set en won vervolgens twee servicebeurten op rij. De in Haarlem geboren tennisser kwam in de tweede set met 1-4 achter en slaagde er niet meer in die achterstand te repareren. Griekspoor domineerde de derde set en liep uit naar een fraaie zege.
Wisselvallig jaar
Griekspoor was in de achtste finale te sterk voor Alexander Boeblik, de nummer 10 van de wereldranglijst uit Kazachstan. De Nederlander haalde vorig jaar in Dubai de halve finale, waarin hij verloor van de Griek Stefanos Tsitsipas.
Het jaar 2026 is tot dusver wisselvallig verlopen voor de Nederlandse nummer 25 van de wereldranglijst. Met name in de eerste weken was hij zonder een coach zoekende naar de juiste vorm. Begin deze maand won Griekspoor in het Franse Montpellier pas zijn eerste partij van het jaar; tegen de Spanjaard Pablo Carreno Busta. Sindsdien presteert Griekspoor beter. Hij liet tegen Boeblik naar eigen zeggen zijn beste tennis van de afgelopen maanden zien en benaderde dat niveau tegen Mensik.
loading

Loading