Van Empel bezorgt Nederland derde goud bij WK veldrijden

31 jan 2021, 14:23 Sport
van empel bezorgt nederland derde goud bij wk veldrijden
ANP

Fem van Empel is in Oostende wereldkampioene veldrijden bij de vrouwen onder 23 jaar geworden. De 18-jarige renster uit Sint-Michielsgestel bezorgde Nederland daarmee de derde wereldtitel. Zaterdag waren er al regenboogtruien voor Pim Ronhaar bij de beloften en Lucinda Brand bij de elitevrouwen. Het zilver was voor haar landgenote Aniek van Alphen. De Hongaarse Kata Blanka Vas finishte als derde.

De openingsfase was voor Inge van der Heijden, de wereldkampioene bij de beloften van 2019. De 21-jarige renster uit Schaijk kwam alleen voorop en had halverwege 16 seconden voorsprong. Maar het drietal dat later de podiumplaatsen zou verdelen sloot in de derde van vier ronden aan. In de slotronde ging Van Empel op het strand in de aanval. Alleen Van Alphen kon nog even de aansluiting vinden maar moest zich op het laatste deel op de paardenrenbaan gewonnen geven. Van der Heijden werd vierde.

"Het is echt ongelooflijk", zei Van Empel, de eerstejaars belofte. "Ik wist dat de conditie goed was. Ik was relaxed en heb de hele wedstrijd in mezelf geloofd. Ik wilde in de laatste ronde op de brug versnellen en dan in het zand een kloofje maken. Dat lukte, al kwam Aniek nog wel goed terug." Van Empels talent was al onderkend. Ze tekende onlangs een tweejarig contract bij de ploeg Pauwels Sauzen-Bingoal.

Manon Bakker, vooraf gezien als favoriet voor de wereldtitel, kwam al in de eerste ronde ten val. Ze werd slechts zevende, net achter Puck Pieterse.

Later op zondag volgt de wedstrijd van de elitemannen met Mathieu van der Poel als titelverdediger.