Weekoverzicht Champions League: grote verrassingen en weergaloze doelpunten

10 apr , 11:55 Sport
gestaakt champions leagueduel in parijs gaat woensdag verder
ANP
Weergaloze doelpunten en verrassende resultaten in de Champions League, Foto: ANP

De kwartfinales van de UEFA Champions League zijn in volle gang en de eerste klappen zijn uitgedeeld. Arsenal FC en Internazionale zijn gekoppeld aan Real Madrid en Bayern München. Eerstgenoemden leken op voorhand minder favoriet voor een overwinning, maar aan de hand van meerdere weergaloze doelpunten wisten zij toch te verrassen. Daarnaast wisten FC Barcelona en Paris Saint-Germain hun eerste duels te winnen van respectievelijk Borussia Dortmund en Aston Villa. Ook in deze wedstrijden vielen er enkele wonderschone doelpunten.

Op dinsdagavond ontving PSV-beul Arsenal de recordwinnaar van het toernooi, Real Madrid. Oranje-international Jurriën Timber stond in de basis voor wat een historische avond zou worden. In het Emirates Stadium droogde Arsenal de Madrilenen af met 3-0.

Declan Rice-show

Declan Rice was dé man aan de zijde van Arsenal met doelpunten uit twee fenomenale vrije trappen. De Engelsman krulde de 1-0 fraai om de muur heen in de rechterhoek. Kort daarna belandde zijn tweede vrije trap snoeihard in de rechter kruising: 2-0. Rice is daarmee de vijfde speler ooit die twee directe vrije trappen scoorde in één Champions League-wedstrijd.

Mikel Merino schoot Arsenal een kwartier voor tijd naar een 3-0 voorsprong. Hierdoor stevent de ploeg van Jurriën Timber comfortabel af op de halve finales van het miljoenenbal. Echter moet Arsenal zich nog niet rijk rekenen, aangezien Real Madrid de afgelopen jaren vaker voor lastige uitdagingen heeft gestaan. De Madrilenen wisten dan vaak alsnog aan het langste eind te trekken. Volgende week woensdag verdedigt Arsenal de ruime voorsprong in het stadion van Real Madrid.

Internazionale verrast Bayern München

Internazionale Milaan reisde dinsdag naar Duitsland voor het duel met Bayern München. De Duitsers werden van tevoren aangewezen als favoriet, maar niets bleek minder waar. Internazionale, dat ten koste van Feyenoord de kwartfinales haalde, trok op de valreep aan het langste eind.

In de eerste helft tilde Lautaro Martínez zijn ploeg in het zadel. De Argentijnse spits schoot met buitenkant voet overtuigend raak in de rechterbovenhoek na een snelle aanval. De Milanezen hielden lang zicht op een minimale overwinning.

Hectische slotfase

Thomas Müller leek daar een stokje voor te steken. De middenvelder van Bayern München liep een voorzet van Konrad Laimer binnen in de 85ste minuut: 1-1. Echter was het drie minuten later alweer raak aan de andere kant. Doelman Yann Sommer zette een vlugge aanval op die Davide Frattesi promoveerde tot doelpunt. Volgende week treden Denzel Dumfries en Stefan de Vrij daarom aan in San Siro met een 2-1 voorsprong.

Klinkende resultaten

Op woensdagavond stonden de andere twee kwartfinales op het programma. FC Barcelona ontving Borussia Dortmund, terwijl Aston Villa op bezoek ging bij Paris Saint-Germain. Beide thuisspelende ploegen hebben een uitstekende uitgangspositie voor de returns met respectievelijk een voorsprong van 4-0 en 3-1.

Swingend Barcelona

De ploeg van Frenkie de Jong had geen kind aan de verliezend finalist van vorig jaar. Barcelona ging rusten met een 1-0 voorsprong dankzij een intikker van Raphinha, maar gaf in de tweede helft pas echt gas. Twee doelpunten van Robert Lewandowski en een treffer van Lamine Yamal brachten de eindstand op 4-0.

Borussia Dortmund was echter niet ongevaarlijk. Serhou Guirassy liet een aantal enorme kansen liggen. Barcelona profiteerde daar optimaal van. De returnwedstrijd in Duitsland lijkt daardoor niets meer dan een formaliteit.

PSG poetst achterstand weg

In het duel tussen Paris Saint-Germain en Aston Villa waren de Fransen op voorhand de duidelijke favoriet. Toch leek een stunt van de ploeg uit Birmingham heel even in de maak. In de eerste helft profiteerden de Engelsen van gestuntel aan de Franse kant, waardoor Villa op 1-0 kwam.

Meteen daarna ging PSG vanuit een hogere versnelling voetballen. Met drie stuk voor stuk schitterende doelpunten, bleken de Parijzenaren een maat te groot voor Aston Villa. Désiré Doué en Khvicha Kvaratskhelia schoten beiden snoeihard raak in de bovenhoek. Nuno Mendes kapte in de blessuretijd de keeper uit en tilde daarmee de stand naar 3-1. Ian Maatsen en Lamare Bogarde, Nederlandse spelers aan de Engelse zijde, moeten volgende week dus flink aan de bak om de stand om te draaien.

Beslissing in returnwedstrijden

Volgende week wordt duidelijk welke teams doorgaan naar de halve finales van de Champions League. De kans dat daar Nederlandse spelers bij zitten is groot. Vier van de zes Nederlanders verdedigen volgende week met hun ploegen de voorsprong.