Advocaat: Jan Roos opgelucht dat OM niet in hoger beroep gaat

19 nov , 16:21 Entertainment
anp191125129 1

De advocaat van Jan Roos, Benzi Loonstein, heeft aan het ANP laten weten dat zijn cliënt blij is dat het Openbaar Ministerie heeft besloten om niet in hoger beroep te gaan in de zaak tegen de presentator. Het OM maakte woensdagmiddag bekend zich neer te leggen bij de uitspraak van de rechter die Roos twee weken geleden vrijsprak van opruiing. "Hij weet daar inmiddels van en is blij dat er geen vervolgstappen meer worden genomen."

Loonstein benadrukt dat "het überhaupt niet had mogen komen tot een vervolging" en "is opgelucht om er nu een punt achter te zetten". Na de vrijspraak door de rechter twee weken geleden, wil Roos een schadevergoeding van het OM.

De advocaat kan nog niet veel zeggen over de laatste stand van zaken. "Er wordt naar gekeken. We willen een vergoeding voor de manier van handelen en de manier waarop dat is gedaan." Over de hoogte van het bedrag kon de advocaat desgevraagd niets zeggen.