Mariah Carey wil geld van plagiaatbeschuldiger

04 feb , 23:00 Entertainment
anp040226274 1

Mariah Carey wil ruim 1 miljoen dollar schadevergoeding van de man die haar betichtte van plagiaat. Volgens Billboard eist de All I Want For Christmas-zangeres het geld terug dat zij heeft moeten besteden aan de "absurde beschuldigingen" van schrijver Vince Vance. Deze stelde dat Carey delen van haar megahit gekopieerd zou hebben van een nummer dat hij in 1989 schreef.

De rechter gaf de man ongelijk en stelde dat de enige overeenkomst tussen de twee nummers de "herkenbare kerstclichés" waren. Volgens de advocaten van Carey wist Vance vanaf het begin dat zijn claim geen stand zou houden voor de rechter. "Dit leidde tot een slepende zaak die hij meer dan twee jaar liet voortslepen", stellen haar advocaten.

Eerder besloot de rechtbank al dat Vance ruim een ton moest betalen die Carey had uitgegeven door een aantal moties die hij had ingediend en die ervoor zorgden dat de zaak langer duurde dan anders het geval zou zijn geweest.