Koning Carl Gustaf van Zweden is "ontzet en geschokt" door de dodelijke schietpartij die dinsdag plaatsvond op een Zweedse school in Örebro. Dat zei hij woensdag tijdens een bezoek aan een herdenkingsplaats in de stad. Carl Gustaf reisde samen met zijn vrouw Silvia af naar Örebro om de slachtoffers van de schietpartij te eren.
"Dit is op veel plaatsen in de wereld gebeurd en nu is het hier gebeurd", zei Carl Gustaf. "We denken aan degenen die hierdoor getroffen zijn, de overledenen en hun nabestaanden, de schoolleiding en alle leerlingen."
Ook Silvia sprak bij de herdenkingsplaats. "Ik heb een grote wens voor het hele Zweedse volk. Waar is het mooie Zweden gebleven? Ik wil iedereen echt vragen om te helpen het weer op te bouwen. Om weer op te bouwen wat het betekent om Zweeds te zijn", zei zij.
Bij de schietpartij zijn zeker elf mensen om het leven gekomen. Daarnaast zijn nog mensen gewond geraakt. De vermoedelijke dader is een van de doden.