Indiase premier Modi geeft koning Charles een herfstboom

24 jul , 22:01 Koningshuis
anp240725172 1

De Indiase premier Modi heeft de Britse koning Charles donderdag een boom cadeau gedaan. De twee mannen ontmoetten elkaar in Sandringham House. Modi schonk de boom, die Charles dit najaar moet planten.

In zijn eigen land heeft Modi een project gelanceerd om meer bomen te laten planten. Hij probeert burgers aan te sporen een boom te planten om hun moeders te eren.

Modi sprak eerder op de dag met de Britse premier Keir Starmer om een handelsverdrag te sluiten. Beide landen verlagen de heffingen op producten die worden ingevoerd in het andere land, zoals textiel, whisky en auto's. De handelsdeal is een reactie op de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump heeft ontketend.

Het Verenigd Koninkrijk en India zijn de vijfde en zesde economie ter wereld. Het is de grootste handelsdeal die het VK heeft gesloten sinds het verlaten van de Europese Unie in 2020.